Posts Tagged ‘ centros de votación ’

Resultados provisionais da primeira volta das Primarias á Secretaría Xeral Provincial

Concluído o proceso de escrutinio da primeira volta das primarias, celebradas o 17 de decembro de 2017, para elixir a Secretaría Xeral da Agrupación Provincial do PSdeG-PSOE de Ourense, producíronse os seguintes resultados:

- Votos emitidos: 1.088
- Votos en branco: 12 (1,10%)
- Votos nulos: 6 (0,55%)
- Votos a Rafael Rodríguez Villarino: 427 (39,25%)
- Votos a Noela Blanco Rodríguez: 336 (30,88%)
- Votos a Manuel Vázquez Fernández: 307 (28,22%)

Á vista dos mesmos, a Comisión Nacional de Ética, sendo as 21.22 horas, do día 17 de decembro de 2017, tendo en conta o previsto no artigo 5 1. b) i) dos Estatutos Federais e na convocatoria do proceso congresual, proclama, provisionalmente, os citados resultados e as candidaturas que pasan á segunda volta das primarias, a celebrar o 30 de decembro de 2017, para elixir a Secretaria Xeral da Agrupación Provincial do PSdeG-PSOE de Ourense, e que son as seguintes:

- RAFAEL RODRÍGUEZ VILLARINO

- NOELA BLANCO RODRÍGUEZ

E para que así conste ós efectos oportunos, asina esta proclamación provisional o Presidente da Comisión Nacional de Ética, Jorge Parada Mejuto.

 

Desglose por centros de votación dos resultados das candidaturas:

 

Centro de votación Rafael Rodríguez Villarino % Noela Blanco Rodríguez % Manuel ‘Pachi’ Vázquez Fernández %
Amoeiro 27 96,43% 1 3,57% 0 0,00%
Bande 1 4,34% 16 69,57% 6 26,09%
Barbadás 18 66,67% 9 33,33% 0 0,00%
Barco de Valdeorras, O 12 34,29% 17 48,57% 6 17,14%
Carballeda de Avia 0 0,00% 19 95,00% 1 5,00%
Carballiño 6 4,51% 19 14,29% 108 81,20%
Castrelo do Val 3 15,79% 1 5,26% 15 78,95%
Castro Caldelas 4 23,53% 9 52,94% 4 23,53%
Celanova 27 64,29% 0 0,00% 15 35,71%
Entrimo 0 0,00% 23 100,00% 0 0,00%
Maceda 0 0,00% 2 16,67% 10 83,33%
Mezquita, A 5 35,71% 6 42,86% 3 21,43%
Muíños 5 38,46% 6 46,15% 2 15,39%
Ourense C.E.P. 30 58,82% 17 33,33% 4 7,84%
Ourense cidade 200 51,55% 100 25,77% 88 22,68%
Parada de Sil 0 0,00% 6 100,00% 0 0,00%
Ribadavia 5 7,94% 57 90,48% 1 1,58%
Rúa, A 4 28,57% 7 50,00% 3 21,43%
Verín 36 65,45% 2 3,64% 17 30,91%
Viana do Bolo 1 7,69% 5 38,46% 7 53,85%
Vilamartín de Valdeorras 5 45,45% 6 54,55% 0 0,00%
Vilardevós 0 0,00% 1 6,67% 14 93,33%
Xinzo de Limia 38 79,17% 7 14,58% 3 6,25%
TOTAL 427 39,91% 336 31,40% 307 28,69%

Relación alfabética das Agrupacións Municipais con cadanseus centros de votación nas Primarias á Secretaría Xeral Provincial de decembro do 2017

AGRUPACIÓN MUNICIPAL Nº DE CENTRO DE VOTACIÓN NOME DO CENTRO DE VOTACIÓN HORARIO LOCALIZACIÓN
Allariz 1 OURENSE – C.E.P. 16:00 – 20:00h. Sede socialista R/ Ribeira de Canedo 24 Baixo. 32001 Ourense
Amoeiro 2 AMOEIRO 16:00 – 20:00h. Casa da Cultura de Amoeiro
Arnoia 18 RIBADAVIA 16:00 – 20:00h. Sede socialista Prz. Maior s/n. 32400 Ribadavia
Avión 18 RIBADAVIA 16:00 – 20:00h. Sede socialista Prz. Maior s/n. 32400 Ribadavia
Baltar 12 XINZO DE LIMIA (xornada completa) Sede socialista Prz. de Xoán XXIII 1-1º. 32630 Xinzo de Limia
Bande 3 BANDE 16:00 – 20:00h. Concello de Bande, 1º andar. Bande
Baños de Molgas 1 OURENSE – C.E.P. 16:00 – 20:00h. Sede socialista R/ Ribeira de Canedo 24 Baixo. 32001 Ourense
Barbadás 4 BARBADÁS 16:00 – 20:00h. Sede socialista R/ Areal 19. Barbadás
Barco de Valdeorras, O 5 O BARCO DE VALDEORRAS 16:00 – 20:00h. Sede socialista R/ Ferrol 8. 32300 O Barco de Valdeorras
Beade 18 RIBADAVIA 16:00 – 20:00h. Sede socialista Prz. Maior s/n. 32400 Ribadavia
Beariz 7 CARBALLIÑO (xornada completa) Sede socialista R/ Rosalía de Castro, local B-1º. 32500 Carballiño
Boborás 7 CARBALLIÑO (xornada completa) Sede socialista R/ Rosalía de Castro, local B-1º. 32500 Carballiño
Bola, A 10 CELANOVA 16:00 – 20:00h. Local R/ Castor Elices nº16 Baixo. 32800 Celanova
Carballeda de Avia 6 CARBALLEDA DE AVIA 16:00 – 20:00h. Centro Social de Santo Estevo de Novoa. Carballeda de Avia
Carballiño 7 CARBALLIÑO (xornada completa) Sede socialista R/ Rosalía de Castro, local B-1º. 32500 Carballiño
Cartelle 10 CELANOVA 16:00 – 20:00h. Local R/ Castor Elices nº16 Baixo. 32800 Celanova
Castrelo de Miño 18 RIBADAVIA 16:00 – 20:00h. Sede socialista Prz. Maior s/n. 32400 Ribadavia
Castrelo do Val 8 CASTRELO DO VAL 16:00 – 20:00h. Biblioteca do Concello. 32625 Castrelo do Val
Castro Caldelas 9 CASTRO CALDELAS 16:00 – 20:00h. R/ Concello. 32760 Castro Caldelas
Celanova 10 CELANOVA 16:00 – 20:00h. Local R/ Castor Elices nº16 Baixo. 32800 Celanova
Cenlle 18 RIBADAVIA 16:00 – 20:00h. Sede socialista Prz. Maior s/n. 32400 Ribadavia
Chandrexa de Queixa 9 CASTRO CALDELAS 16:00 – 20:00h. R/ Concello. 32760 Castro Caldelas
Coles 1 OURENSE – C.E.P. 16:00 – 20:00h. Sede socialista R/ Ribeira de Canedo 24 Baixo. 32001 Ourense
Cortegada 18 RIBADAVIA 16:00 – 20:00h. Sede socialista Prz. Maior s/n. 32400 Ribadavia
Cualedro 20 VERÍN 16:00 – 20:00h. Sede socialista Avda. de Portugal 18 Baixo. 32600 Verín
Entrimo 11 ENTRIMO 16:00 – 20:00h. Lugar de Santa María a Real, 32. 32860 Entrimo
Esgos 1 OURENSE – C.E.P. 16:00 – 20:00h. Sede socialista R/ Ribeira de Canedo 24 Baixo. 32001 Ourense
Gomesende 10 CELANOVA 16:00 – 20:00h. Local R/ Castor Elices nº16 Baixo. 32800 Celanova
Gudiña, A 14 A MEZQUITA 16:00 – 20:00h. Vivendas dos Maestros 32549. A Mezquita
Irixo, O 7 CARBALLIÑO (xornada completa) Sede socialista R/ Rosalía de Castro, local B-1º. 32500 Carballiño
Larouco 19 A RÚA 16:00 – 20:00h. Sede socialista R/ Cervantes 11. 32350 A Rúa
Laza 8 CASTRELO DO VAL 16:00 – 20:00h. Biblioteca do Concello. 32625 Castrelo do Val
Leiro 18 RIBADAVIA 16:00 – 20:00h. Sede socialista Prz. Maior s/n. 32400 Ribadavia
Lobeira 3 BANDE 16:00 – 20:00h. Concello de Bande, 1º andar. Bande
Lobios 3 BANDE 16:00 – 20:00h. Concello de Bande, 1º andar. Bande
Maceda 13 MACEDA 16:00 – 20:00h. Casa do Concello – local socialista. 32700 Maceda
Manzaneda 9 CASTRO CALDELAS 16:00 – 20:00h. R/ Concello. 32760 Castro Caldelas
Maside 7 CARBALLIÑO (xornada completa) Sede socialista R/ Rosalía de Castro, local B-1º. 32500 Carballiño
Melón 18 RIBADAVIA 16:00 – 20:00h. Sede socialista Prz. Maior s/n. 32400 Ribadavia
Merca, A 10 CELANOVA 16:00 – 20:00h. Local R/ Castor Elices nº16 Baixo. 32800 Celanova
Mezquita, A 14 A MEZQUITA 16:00 – 20:00h. Vivendas dos Maestros 32549. A Mezquita
Montederramo 9 CASTRO CALDELAS 16:00 – 20:00h. R/ Concello. 32760 Castro Caldelas
Monterrei 20 VERÍN 16:00 – 20:00h. Sede socialista Avda. de Portugal 18 Baixo. 32600 Verín
Muíños 15 MUÍÑOS 16:00 – 20:00h. Sede socialista R/ Otero Pedrayo. 32880 Muíños
Nogueira de Ramuín 1 OURENSE – C.E.P. 16:00 – 20:00h. Sede socialista R/ Ribeira de Canedo 24 Baixo. 32001 Ourense
Oímbra 20 VERÍN 16:00 – 20:00h. Sede socialista Avda. de Portugal 18 Baixo. 32600 Verín
Os Blancos 12 XINZO DE LIMIA (xornada completa) Sede socialista Prz. de Xoán XXIII 1-1º. 32630 Xinzo de Limia
Ourense cidade 16 OURENSE CIDADE (xornada completa) Sede socialista R/ Ribeira de Canedo 24 Baixo. 32001 Ourense
Paderne 1 OURENSE – C.E.P. 16:00 – 20:00h. Sede socialista R/ Ribeira de Canedo 24 Baixo. 32001 Ourense
Padrenda 18 RIBADAVIA 16:00 – 20:00h. Sede socialista Prz. Maior s/n. 32400 Ribadavia
Parada de Sil 17 PARADA DE SIL 16:00 – 20:00h. Bar Pilar Prz. do Barquilleiro. 32740 Parada de Sil
Pereiro de Aguiar 1 OURENSE – C.E.P. 16:00 – 20:00h. Sede socialista R/ Ribeira de Canedo 24 Baixo. 32001 Ourense
Peroxa, A 1 OURENSE – C.E.P. 16:00 – 20:00h. Sede socialista R/ Ribeira de Canedo 24 Baixo. 32001 Ourense
Petín 19 A RÚA 16:00 – 20:00h. Sede socialista R/ Cervantes 11. 32350 A Rúa
Piñor 7 CARBALLIÑO (xornada completa) Sede socialista R/ Rosalía de Castro, local B-1º. 32500 Carballiño
Punxín 7 CARBALLIÑO (xornada completa) Sede socialista R/ Rosalía de Castro, local B-1º. 32500 Carballiño
Quintela de Leirado 10 CELANOVA 16:00 – 20:00h. Local R/ Castor Elices nº16 Baixo. 32800 Celanova
Rairiz de Veiga 12 XINZO DE LIMIA (xornada completa) Sede socialista Prz. de Xoán XXIII 1-1º. 32630 Xinzo de Limia
Ramirás 10 CELANOVA 16:00 – 20:00h. Local R/ Castor Elices nº16 Baixo. 32800 Celanova
Ribadavia 18 RIBADAVIA 16:00 – 20:00h. Sede socialista Prz. Maior s/n. 32400 Ribadavia
Riós 20 VERÍN 16:00 – 20:00h. Sede socialista Avda. de Portugal 18 Baixo. 32600 Verín
Rúa, A 19 A RÚA 16:00 – 20:00h. Sede socialista R/ Cervantes 11. 32350 A Rúa
Rubiá 5 O BARCO DE VALDEORRAS 16:00 – 20:00h. Sede socialista R/ Ferrol 8. 32300 O Barco de Valdeorras
San Amaro 7 CARBALLIÑO (xornada completa) Sede socialista R/ Rosalía de Castro, local B-1º. 32500 Carballiño
San Cibrao das Viñas 1 OURENSE – C.E.P. 16:00 – 20:00h. Sede socialista R/ Ribeira de Canedo 24 Baixo. 32001 Ourense
San Ciristovo de Cea 7 CARBALLIÑO (xornada completa) Sede socialista R/ Rosalía de Castro, local B-1º. 32500 Carballiño
Sandiás 12 XINZO DE LIMIA (xornada completa) Sede socialista Prz. de Xoán XXIII 1-1º. 32630 Xinzo de Limia
Sarreaus 12 XINZO DE LIMIA (xornada completa) Sede socialista Prz. de Xoán XXIII 1-1º. 32630 Xinzo de Limia
Taboadela 1 OURENSE – C.E.P. 16:00 – 20:00h. Sede socialista R/ Ribeira de Canedo 24 Baixo. 32001 Ourense
Teixeira, A 9 CASTRO CALDELAS 16:00 – 20:00h. R/ Concello. 32760 Castro Caldelas
Toén 4 BARBADÁS 16:00 – 20:00h. Sede socialista R/ Areal 19. Barbadás
Trasmiras 12 XINZO DE LIMIA (xornada completa) Sede socialista Prz. de Xoán XXIII 1-1º. 32630 Xinzo de Limia
Trives 9 CASTRO CALDELAS 16:00 – 20:00h. R/ Concello. 32760 Castro Caldelas
Veiga, A 5 O BARCO DE VALDEORRAS 16:00 – 20:00h. Sede socialista R/ Ferrol 8. 32300 O Barco de Valdeorras
Verea 3 BANDE 16:00 – 20:00h. Concello de Bande, 1º andar. Bande
Verín 20 VERÍN 16:00 – 20:00h. Sede socialista Avda. de Portugal 18 Baixo. 32600 Verín
Viana do Bolo 21 VIANA DO BOLO 16:00 – 20:00h. Local no Cabo da Vila (zona histórica, ao lado do castelo). Viana do Bolo
Vilamarín 1 OURENSE – C.E.P. 16:00 – 20:00h. Sede socialista R/ Ribeira de Canedo 24 Baixo. 32001 Ourense
Vilamartín de Valdeorras 22 VILAMARTÍN DE VALDEORRAS 16:00 – 20:00h. R/ Os Barreiros s/n. 32340 Vilamartín de Valdeorras
Vilar de Barrio 12 XINZO DE LIMIA (xornada completa) Sede socialista Prz. de Xoán XXIII 1-1º. 32630 Xinzo de Limia
Vilar de Santos 12 XINZO DE LIMIA (xornada completa) Sede socialista Prz. de Xoán XXIII 1-1º. 32630 Xinzo de Limia
Vilardevós 23 VILARDEVÓS 16:00 – 20:00h. Lugar de Osoño s/n. 32616 Vilardevós
Vilariño de Conso 21 VIANA DO BOLO 16:00 – 20:00h. Local no Cabo da Vila (zona histórica, ao lado do castelo). Viana do Bolo
Xinzo de Limia 12 XINZO DE LIMIA (xornada completa) Sede socialista Prz. de Xoán XXIII 1-1º. 32630 Xinzo de Limia
Xunqueira de Ambía 1 OURENSE – C.E.P. 16:00 – 20:00h. Sede socialista R/ Ribeira de Canedo 24 Baixo. 32001 Ourense
Xunqueira de Espadanedo 1 OURENSE – C.E.P. 16:00 – 20:00h. Sede socialista R/ Ribeira de Canedo 24 Baixo. 32001 Ourense