Monthly Archives: December 2017

Relación alfabética das Agrupacións Municipais con cadanseus centros de votación nas Primarias á Secretaría Xeral Provincial de decembro do 2017

16/12/2017
By
AGRUPACIÓN MUNICIPAL Nº DE CENTRO DE VOTACIÓN NOME DO CENTRO DE VOTACIÓN HORARIO LOCALIZACIÓN
Allariz 1 OURENSE – C.E.P. 16:00 – 20:00h. Sede socialista R/ Ribeira de Canedo 24 Baixo. 32001 Ourense
Amoeiro 2 AMOEIRO 16:00 – 20:00h. Casa da Cultura de Amoeiro
Arnoia 18 RIBADAVIA 16:00 – 20:00h. Sede socialista Prz. Maior s/n. 32400 Ribadavia
Avión 18 RIBADAVIA 16:00 – 20:00h. Sede socialista Prz. Maior s/n. 32400 Ribadavia
Baltar 12 XINZO DE LIMIA (xornada completa) Sede socialista Prz. de Xoán XXIII 1-1º. 32630 Xinzo de Limia
Bande 3 BANDE 16:00 – 20:00h. Concello de Bande, 1º andar. Bande
Baños de Molgas 1 OURENSE – C.E.P. 16:00 – 20:00h. Sede socialista R/ Ribeira de Canedo 24 Baixo. 32001 Ourense
Barbadás 4 BARBADÁS 16:00 – 20:00h. Sede socialista R/ Areal 19. Barbadás
Barco de Valdeorras, O 5 O BARCO DE VALDEORRAS 16:00 – 20:00h. Sede socialista R/ Ferrol 8. 32300 O Barco de Valdeorras
Beade 18 RIBADAVIA 16:00 – 20:00h. Sede socialista Prz. Maior s/n. 32400 Ribadavia
Beariz 7 CARBALLIÑO (xornada completa) Sede socialista R/ Rosalía de Castro, local B-1º. 32500 Carballiño
Boborás 7 CARBALLIÑO (xornada completa) Sede socialista R/ Rosalía de Castro, local B-1º. 32500 Carballiño
Bola, A 10 CELANOVA 16:00 – 20:00h. Local R/ Castor Elices nº16 Baixo. 32800 Celanova
Carballeda de Avia 6 CARBALLEDA DE AVIA 16:00 – 20:00h. Centro Social de Santo Estevo de Novoa. Carballeda de Avia
Carballiño 7 CARBALLIÑO (xornada completa) Sede socialista R/ Rosalía de Castro, local B-1º. 32500 Carballiño
Cartelle 10 CELANOVA 16:00 – 20:00h. Local R/ Castor Elices nº16 Baixo. 32800 Celanova
Castrelo de Miño 18 RIBADAVIA 16:00 – 20:00h. Sede socialista Prz. Maior s/n. 32400 Ribadavia
Castrelo do Val 8 CASTRELO DO VAL 16:00 – 20:00h. Biblioteca do Concello. 32625 Castrelo do Val
Castro Caldelas 9 CASTRO CALDELAS 16:00 – 20:00h. R/ Concello. 32760 Castro Caldelas
Celanova 10 CELANOVA 16:00 – 20:00h. Local R/ Castor Elices nº16 Baixo. 32800 Celanova
Cenlle 18 RIBADAVIA 16:00 – 20:00h. Sede socialista Prz. Maior s/n. 32400 Ribadavia
Chandrexa de Queixa 9 CASTRO CALDELAS 16:00 – 20:00h. R/ Concello. 32760 Castro Caldelas
Coles 1 OURENSE – C.E.P. 16:00 – 20:00h. Sede socialista R/ Ribeira de Canedo 24 Baixo. 32001 Ourense
Cortegada 18 RIBADAVIA 16:00 – 20:00h. Sede socialista Prz. Maior s/n. 32400 Ribadavia
Cualedro 20 VERÍN 16:00 – 20:00h. Sede socialista Avda. de Portugal 18 Baixo. 32600 Verín
Entrimo 11 ENTRIMO 16:00 – 20:00h. Lugar de Santa María a Real, 32. 32860 Entrimo
Esgos 1 OURENSE – C.E.P. 16:00 – 20:00h. Sede socialista R/ Ribeira de Canedo 24 Baixo. 32001 Ourense
Gomesende 10 CELANOVA 16:00 – 20:00h. Local R/ Castor Elices nº16 Baixo. 32800 Celanova
Gudiña, A 14 A MEZQUITA 16:00 – 20:00h. Vivendas dos Maestros 32549. A Mezquita
Irixo, O 7 CARBALLIÑO (xornada completa) Sede socialista R/ Rosalía de Castro, local B-1º. 32500 Carballiño
Larouco 19 A RÚA 16:00 – 20:00h. Sede socialista R/ Cervantes 11. 32350 A Rúa
Laza 8 CASTRELO DO VAL 16:00 – 20:00h. Biblioteca do Concello. 32625 Castrelo do Val
Leiro 18 RIBADAVIA 16:00 – 20:00h. Sede socialista Prz. Maior s/n. 32400 Ribadavia
Lobeira 3 BANDE 16:00 – 20:00h. Concello de Bande, 1º andar. Bande
Lobios 3 BANDE 16:00 – 20:00h. Concello de Bande, 1º andar. Bande
Maceda 13 MACEDA 16:00 – 20:00h. Casa do Concello – local socialista. 32700 Maceda
Manzaneda 9 CASTRO CALDELAS 16:00 – 20:00h. R/ Concello. 32760 Castro Caldelas
Maside 7 CARBALLIÑO (xornada completa) Sede socialista R/ Rosalía de Castro, local B-1º. 32500 Carballiño
Melón 18 RIBADAVIA 16:00 – 20:00h. Sede socialista Prz. Maior s/n. 32400 Ribadavia
Merca, A 10 CELANOVA 16:00 – 20:00h. Local R/ Castor Elices nº16 Baixo. 32800 Celanova
Mezquita, A 14 A MEZQUITA 16:00 – 20:00h. Vivendas dos Maestros 32549. A Mezquita
Montederramo 9 CASTRO CALDELAS 16:00 – 20:00h. R/ Concello. 32760 Castro Caldelas
Monterrei 20 VERÍN 16:00 – 20:00h. Sede socialista Avda. de Portugal 18 Baixo. 32600 Verín
Muíños 15 MUÍÑOS 16:00 – 20:00h. Sede socialista R/ Otero Pedrayo. 32880 Muíños
Nogueira de Ramuín 1 OURENSE – C.E.P. 16:00 – 20:00h. Sede socialista R/ Ribeira de Canedo 24 Baixo. 32001 Ourense
Oímbra 20 VERÍN 16:00 – 20:00h. Sede socialista Avda. de Portugal 18 Baixo. 32600 Verín
Os Blancos 12 XINZO DE LIMIA (xornada completa) Sede socialista Prz. de Xoán XXIII 1-1º. 32630 Xinzo de Limia
Ourense cidade 16 OURENSE CIDADE (xornada completa) Sede socialista R/ Ribeira de Canedo 24 Baixo. 32001 Ourense
Paderne 1 OURENSE – C.E.P. 16:00 – 20:00h. Sede socialista R/ Ribeira de Canedo 24 Baixo. 32001 Ourense
Padrenda 18 RIBADAVIA 16:00 – 20:00h. Sede socialista Prz. Maior s/n. 32400 Ribadavia
Parada de Sil 17 PARADA DE SIL 16:00 – 20:00h. Bar Pilar Prz. do Barquilleiro. 32740 Parada de Sil
Pereiro de Aguiar 1 OURENSE – C.E.P. 16:00 – 20:00h. Sede socialista R/ Ribeira de Canedo 24 Baixo. 32001 Ourense
Peroxa, A 1 OURENSE – C.E.P. 16:00 – 20:00h. Sede socialista R/ Ribeira de Canedo 24 Baixo. 32001 Ourense
Petín 19 A RÚA 16:00 – 20:00h. Sede socialista R/ Cervantes 11. 32350 A Rúa
Piñor 7 CARBALLIÑO (xornada completa) Sede socialista R/ Rosalía de Castro, local B-1º. 32500 Carballiño
Punxín 7 CARBALLIÑO (xornada completa) Sede socialista R/ Rosalía de Castro, local B-1º. 32500 Carballiño
Quintela de Leirado 10 CELANOVA 16:00 – 20:00h. Local R/ Castor Elices nº16 Baixo. 32800 Celanova
Rairiz de Veiga 12 XINZO DE LIMIA (xornada completa) Sede socialista Prz. de Xoán XXIII 1-1º. 32630 Xinzo de Limia
Ramirás 10 CELANOVA 16:00 – 20:00h. Local R/ Castor Elices nº16 Baixo. 32800 Celanova
Ribadavia 18 RIBADAVIA 16:00 – 20:00h. Sede socialista Prz. Maior s/n. 32400 Ribadavia
Riós 20 VERÍN 16:00 – 20:00h. Sede socialista Avda. de Portugal 18 Baixo. 32600 Verín
Rúa, A 19 A RÚA 16:00 – 20:00h. Sede socialista R/ Cervantes 11. 32350 A Rúa
Rubiá 5 O BARCO DE VALDEORRAS 16:00 – 20:00h. Sede socialista R/ Ferrol 8. 32300 O Barco de Valdeorras
San Amaro 7 CARBALLIÑO (xornada completa) Sede socialista R/ Rosalía de Castro, local B-1º. 32500 Carballiño
San Cibrao das Viñas 1 OURENSE – C.E.P. 16:00 – 20:00h. Sede socialista R/ Ribeira de Canedo 24 Baixo. 32001 Ourense
San Ciristovo de Cea 7 CARBALLIÑO (xornada completa) Sede socialista R/ Rosalía de Castro, local B-1º. 32500 Carballiño
Sandiás 12 XINZO DE LIMIA (xornada completa) Sede socialista Prz. de Xoán XXIII 1-1º. 32630 Xinzo de Limia
Sarreaus 12 XINZO DE LIMIA (xornada completa) Sede socialista Prz. de Xoán XXIII 1-1º. 32630 Xinzo de Limia
Taboadela 1 OURENSE – C.E.P. 16:00 – 20:00h. Sede socialista R/ Ribeira de Canedo 24 Baixo. 32001 Ourense
Teixeira, A 9 CASTRO CALDELAS 16:00 – 20:00h. R/ Concello. 32760 Castro Caldelas
Toén 4 BARBADÁS 16:00 – 20:00h. Sede socialista R/ Areal 19. Barbadás
Trasmiras 12 XINZO DE LIMIA (xornada completa) Sede socialista Prz. de Xoán XXIII 1-1º. 32630 Xinzo de Limia
Trives 9 CASTRO CALDELAS 16:00 – 20:00h. R/ Concello. 32760 Castro Caldelas
Veiga, A 5 O BARCO DE VALDEORRAS 16:00 – 20:00h. Sede socialista R/ Ferrol 8. 32300 O Barco de Valdeorras
Verea 3 BANDE 16:00 – 20:00h. Concello de Bande, 1º andar. Bande
Verín 20 VERÍN 16:00 – 20:00h. Sede socialista Avda. de Portugal 18 Baixo. 32600 Verín
Viana do Bolo 21 VIANA DO BOLO 16:00 – 20:00h. Local no Cabo da Vila (zona histórica, ao lado do castelo). Viana do Bolo
Vilamarín 1 OURENSE – C.E.P. 16:00 – 20:00h. Sede socialista R/ Ribeira de Canedo 24 Baixo. 32001 Ourense
Vilamartín de Valdeorras 22 VILAMARTÍN DE VALDEORRAS 16:00 – 20:00h. R/ Os Barreiros s/n. 32340 Vilamartín de Valdeorras
Vilar de Barrio 12 XINZO DE LIMIA (xornada completa) Sede socialista Prz. de Xoán XXIII 1-1º. 32630 Xinzo de Limia
Vilar de Santos 12 XINZO DE LIMIA (xornada completa) Sede socialista Prz. de Xoán XXIII 1-1º. 32630 Xinzo de Limia
Vilardevós 23 VILARDEVÓS 16:00 – 20:00h. Lugar de Osoño s/n. 32616 Vilardevós
Vilariño de Conso 21 VIANA DO BOLO 16:00 – 20:00h. Local no Cabo da Vila (zona histórica, ao lado do castelo). Viana do Bolo
Xinzo de Limia 12 XINZO DE LIMIA (xornada completa) Sede socialista Prz. de Xoán XXIII 1-1º. 32630 Xinzo de Limia
Xunqueira de Ambía 1 OURENSE – C.E.P. 16:00 – 20:00h. Sede socialista R/ Ribeira de Canedo 24 Baixo. 32001 Ourense
Xunqueira de Espadanedo 1 OURENSE – C.E.P. 16:00 – 20:00h. Sede socialista R/ Ribeira de Canedo 24 Baixo. 32001 Ourense

Proclamación provisional das candidaturas que participarán nas eleccións Primarias para elixir ao Secretario Xeral provincial

01/12/2017
By

A partir dos datos de verificación e validación de avais xerados pola aplicación informática utilizada no proceso de reconto e verificación, que se achegan como anexo, e que son os seguintes:

- precandidatura de ÁLVARO VILA ARAÚJO: total de avais presentados: 91; avais válidos: 84

- precandidatura de NOELA BLANCO RODRÍGUEZ: total de avais presentados: 92; avais válidos: 90

- precandidatura de RAFAEL RODRÍGUEZ VILLARINO: total de avais presentados: 92; avais válidos: 92

- precandidatura de MANUEL VÁZQUEZ FERNÁNDEZ: : total de avais presentados: 92; avais válidos: 84

a Comisión Nacional de Ética do PSdeG-PSOE, dando cumprimento ó establecido no artigo 18.1 do Regulamento Federal de Congresos, e tendo en conta que, para ter dereito a participar como candidato no proceso para a elección do Secretario Xeral Provincial do PSdeG-PSOE de Ourense é preciso reunir, como mínimo, 46 avais, proclama, provisionalmente, candidatos a participar nas Primarias, a celebra-lo 17 de decembro de 2017, para elixir á persoa que asumirá a Secretaría Xeral Provincial do PSdeG-PSOE de Ourense a partir da celebración do 3º Congreso Provincial ordinario, a:

- ÁLVARO VILA ARAÚJO

- NOELA BLANCO RODRÍGUEZ

- RAFAEL RODRÍGUEZ VILLARINO

- MANUEL VÁZQUEZ FERNÁNDEZ

E para que así conste aos efectos oportunos, sendo as catorce horas e corenta minutos do un de decembro de dous mil dezasete, asina esta proclamación provisional o Presidente da Comisión Nacional de Ética, Jorge Parada Mejuto.